Robert Lewandowski zaskoczył. W wymownych słowach ocenił mecz z Manchesterem United

Robert Lewandowski zaskoczył. W wymownych słowach ocenił mecz z Manchesterem United

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Źródło:PAP/EPA / Adam Vaughan
Niestety w tym sezonie Robert Lewandowski nie zdobędzie żadnego tytułu w europejskich pucharach. FC Barcelona odpadła w 1/16 Ligi Europy z Manchesterem United, a po spotkaniu kapitan reprezentacji Polski na gorąco skomentował przebieg tego meczu.

Odmłodzona i odmieniona FC Barcelona nie poradziła sobie w europejskich pucharach. Najpierw Duma Katalonii zajęła trzecie miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzów za Bayernem Monachium i Interem Mediolan, a przed Viktorią Pilzno, co spowodowało, że w tym sezonie podopieczni Xaviego Hernandeza muszą pocieszyć się tylko Ligą Europy.

Liga Europy: Manchester United odmienił losy meczu

Blaugrana zaczęła zmagania od 1/16 finału, ale los nie był dla niej łaskawy. Otóż Katalończycy wylosowali jeden z najtrudniejszych możliwych zespołów, czyli Manchester United. W pierwszym meczu na Camp Nou padł remis 2:2, a kwestia awansu musiała zostać rozstrzygnięta w rewanżu na Old Trafford.

Choć początek tego spotkania ułożył się po myśli FC Barcelony, a karnego na bramkę zamienił Robert Lewandowski, to finalnie Manchester United odwrócił losy tego spotkania. Podopieczni Erika ten Haga dopiero w drugiej połowie wzięli się do odrabiania strat i najpierw wyrównali za sprawą bramki Freda w 47. minucie, a zwycięskiego gola w 73. minucie zdobył Antony.

Robert Lewandowski: Wiedziałem, że potrzeba cierpliwości

Ta przegrana oznacza, że FC Barcelona żegna się z Ligą Europy i europejskimi pucharami. Po spotkaniu na gorąco mecz ocenił kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski, który znalazł chwilę, by porozmawiać z dziennikarzami „Viaplay”. – W pierwszej połowie mieliśmy mecz pod kontrolą. Próbowaliśmy, zdobyliśmy bramkę i mieliśmy szansę na kolejną. To wyglądało bardzo dobrze. W drugiej połowie pierwsze 15 minut było dla nas trudne – zaczął.

Robert Lewandowski podkreślił, że obecny projekt FC Barcelony jest procesem długoterminowym, a wszystko nie może zmienić się w miesiąc. – Przychodząc tu, wiedziałem, że potrzeba cierpliwości. To nie jest tak, że wszystko będzie funkcjonowało. Jakbyśmy grali tak, jak obecnie, to pewnie dalej występowalibyśmy w Lidze Mistrzów – zapewnił.

Robert Lewandowski: To był poziom ćwierćfinału lub półfinału Ligi Mistrzów

Ponadto zdaniem Roberta Lewandowskiego ten dwumecz był na miarę Ligi Mistrzów. – To był poziom ćwierćfinału lub półfinału Ligi Mistrzów. Oba zespoły są w dobrej formie. Dziś jednak nam czegoś zabrakło. Takie mecze oczywiście bolą, bo byliśmy blisko – podkreślił Lewandowski.

– Mamy młody, rozwijający się zespół i widać przechodzącą transformację. A jeśli chodzi o poziom dzisiejszego meczu, to nie był on na czwartkowy wieczór, tylko na wtorkowy lub środowy – zakończył.

Zdjęcie Roberta Lewandowskiego po meczu

Po meczu Robert Lewandowski wrzucił na swój Instagram zdjęcie, które opatrzył następującym podpisem:

„Walczyliśmy do ostatniej minuty, ale niestety to nie wystarczyło. Jesteśmy rozczarowani, ale wciąż mamy trofea do zdobycia w tym sezonie. Dziękujemy za wsparcie” – czytamy.