Najnowszy ranking FIFA po mistrzostwach świata. Spory awans reprezentacji Polski

Najnowszy ranking FIFA po mistrzostwach świata. Spory awans reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski
Reprezentacja Polski Źródło:Shutterstock / Mikolaj Barbanell
Reprezentacja Polski awansowała w najnowszym rankingu FIFA. Spory skok po mistrzostwach świata zanotowało także Maroko. Co ciekawe, mistrzowie świata Argentyńczycy nie zajęli pierwszego miejsca w tym zestawieniu, a wyprzedziła ich jedna nacja.

Tegoroczne w Katarze zakończyły się zwycięstwem Argentyny. Albiceleste pokonali Francję w serii rzutów karnych po emocjonującym spotkaniu. To spotkanie było o tyle ciekawe dla polskich kibiców, bo sędziował je Szymon Marciniak wraz ze swoimi asystentami – Pawłem Sokolnickim, Tomaszem Listkiewiczem i Tomaszem Kwiatkowskim.

Najnowszy ranking FIFA

Po zakończonym mundialu w Katarze FIFA zaktualizowała swój ranking reprezentacji narodowych w piłce nożnej. Pomimo odpadnięcia w ćwierćfinale Brazylia utrzymała pierwsze miejsce w zestawienia. Obecni mistrzowie świata, czyli Argentyńczycy awansowali o jedną pozycję i uplasowali się na drugiej lokacie. Ostatnie miejsce na podium zajęli Francuzi, czyli tegoroczni finaliści mistrzostw świata.

Belgia, która w poprzednim rankingu była druga, spadła o dwie pozycje i zameldowała się tuż poza podium. Za nimi uplasowały się reprezentacje Anglii, Holandii, Chorwacji, Włoch Portugalii i Hiszpanii.

Spory awans Polski i Maroka, znaczny spadek reprezentacji Kanady

Warto odnotować spory awans Maroka, czyli tegorocznego półfinalisty MŚ i reprezentacji, która zajęła czwarte miejsce w Katarze. Lwy Atlasu zanotowały skok z 22. na 11. miejsce w rankingu, czyli zawodnicy z Północnej Afryki znaleźli się tuż za Hiszpanią, którą pokonali w 1/8 finału mundialu. Z kolei Kanadyjczycy spadli o 12 miejsc i wylądowali na 53. lokacie.

Po mistrzostwach świata w Katarze spory awans zanotowali Polacy, którzy przesunęli się na 22. miejsce. Oznacza to, że  awansowali aż o cztery lokaty. Przed nami uplasowały się reprezentacje Peru, Japonii, Senegalu i Danii, a tuż za naszymi plecami znajdują się piłkarze ze Szwecji, Iranu, Korei Płd. i Ukrainy.