Iga Świątek i Magda Linette dały popis umiejętności. Polska pokonała Kazachstan w United Cup

Iga Świątek i Magda Linette dały popis umiejętności. Polska pokonała Kazachstan w United Cup

Magda Linette
Magda Linette Źródło:PAP/EPA / Jason O'Brien
Reprezentacja Polski zapewniła sobie zwycięstwo w pierwszym meczu United Cup. Wszystko dzięki triumfom Igi Świątek, Huberta Hurkacza oraz Magdy Linette.

United Cup, w którym to tenisiści rywalizują w formie drużynowej, bardzo dobrze rozpoczął się dla reprezentacji Polski. Jeszcze przed pojedynkiem mikstowym Biało-Czerwoni zanotowali triumf z Kazachstanem. W związku z tym liderzy naszej kadry prawdopodobnie będą mogli nieco odpocząć.

Polska – Kazachstan. Iga Świątek i Hubert Hurkacz dali radę

Korzystna passa rozpoczęła się od triumfu Igi Świątek nad Juliją Putincewą. W pierwszym spotkaniu pokonała rywalkę 2:0, uzyskując sporą przewagę – najpierw zwyciężyła 6:1, a następnie 6:3. Raszynianka narzuciła wysokie tempo i zmuszała przeciwniczkę do popełniania błędów niemal seryjnie. Kazaszka co prawda nieco postraszyła 21-latkę w drugim secie, ale nie była w stanie nawiązać równej rywalizacji na dłuższą metę.

Następnie w ramach rywalizacji Polski z Kazachstanem na kort wyszedł Hubert Hurkacz. Jemu przyszło rywalizować z Aleksandrem Bublikiem. Pokonanie go nie było prostym zadaniem. Już w pierwszym secie doszło do dogrywki, w której lepszy okazał się wrocławianin. Przeciwnik wykorzystał jego ślamazarność w drugiej partii, a nasz rodak obudził się dopiero w trzeciej. Ostatecznie zwyciężył 2:1 (7:6, 4:6 i 6:3).

Magda Linette przypieczętowała triumf Polski w United Cup

Zwycięsko nad Kazachstanem przypieczętowała z kolei Magda Linette. 30-latka uchodziła za zdecydowaną faworytkę w potyczce z Zhibek Kułambajewą. Reprezentantka naszego kraju nie miała większych problemów ze znacznie niżej notowaną oponentką. W pierwszym secie wygrała 6:2, w drugim poszło jej jeszcze lepiej – 6:1.

Dzięki temu Polska wyszła na prowadzenie 3:0 i nie ma już takiej możliwości, aby przegrała mecz. Do rozstrzygnięcia pozostała jeszcze rywalizacja mikstowa, w której Kazachstan może zdobyć jedynie honorowy punkt.