Iga Świątek odwróciła losy meczu z Qinwen Zheng. Tenisistka zdradziła swój sekret

Iga Świątek odwróciła losy meczu z Qinwen Zheng. Tenisistka zdradziła swój sekret

Iga Świątek Źródło:Shutterstock / Fabrizio Andrea Bertani
Iga Świątek odwróciła losy meczu z Qinwen Zheng. W pierwszym secie Polka nie dawała sobie rady ze świetnie dysponowaną Chinką. Jednak w trakcie tego starcia dokonała jednej zmiany, za którą podziękowała trenerowi. Pierwsza rakieta świata zdradziła swój sekret dopiero po spotkaniu.

Iga Świątek wygrała kolejny mecz w tym sezonie. Podczas meczu III rundy na turnieju WTA 1000 w Cincinnati pierwszą rakietę świata spotkały nieoczekiwane problemy z Qinwen Zheng. Chinka już w pierwszych trzech gemach dwukrotnie przełamała raszyniankę i dość niespodziewanie wygrała 3:6.

Iga Świątek przebrała się po pierwszym secie

Jednak w kolejnych gemach coś w grze pierwszej rakiety świata się odmieniło. W drugim secie Polka była zdecydowanie bardziej skoncentrowana, skuteczna i... przebrana, bo zdecydowała się zmienić swój strój z białego na czarny po porażce w pierwszej partii.

Najwyraźniej to przyniosło oczekiwany skutek, bo Iga Świątek wygrała pięć pierwszych gemów z rzędu i choć chwilę później została przełamana, to bez większych problemów wygrała 6:1. Takim samym wynikiem zakończył się trzeci set, który dał zwycięstwo Polce.

Iga Świątek skomentowała swoją decyzję dot. stroju

W pomeczowym wywiadzie Iga Świątek została zapytana właśnie o tę decyzję dotyczącą ubioru. – Mój trener kilka miesięcy temu powiedział mi, że po przegraniu seta dobrym pomysłem może być zmiana stroju, aby się niejako zresetować i wejść do drugiego seta w innym klimacie – wyznała.

– Myślałam, że to bzdura, ale spróbowałam i tym razem się udało, więc dziękuję trenerze – dodała.

Dzięki temu zwycięstwu Iga Świątek znalazła się w 12. z rzędu ćwierćfinale turnieju rangi WTA. Jej kolejną rywalką będzie Czeszka Marketa Vondrousova, czyli triumfatorka tegorocznego Wimbledonu. Dotychczas tenisistki mierzyły się ze sobą tylko raz i miało to miejsce w 2020 roku w pierwszej rundzie wielkoszlemowego French Open. Polka pokonała ją wówczas 6:1, 6:2 i utorowała sobie drogę do pierwszego zwycięstwa w tym turnieju.