Tokio 2020. Sabalenka zdecydowanie za mocna. Magda Linette przegrała w pierwszej rundzie!

Tokio 2020. Sabalenka zdecydowanie za mocna. Magda Linette przegrała w pierwszej rundzie!

Magda Linette
Magda Linette / Źródło: Newspix.pl / ZUMA
Magda Linette odpadła z turnieju singlowego igrzysk olimpijskich w Tokio. Polka nie umiała znaleźć odpowiedzi na potężne zagrania Aryny Sabalenki.

Przed Magdą Linette ogromne wyzwanie pojawiło się już w pierwszej rundzie turnieju igrzysk olimpijskich w Tokio. Polka zmierzyła się z Aryną Sabalenką, która jest sklasyfikowana na trzecim miejscu rankingu WTA. Mecz zaczął się w obiecujący dla kibiców Magdy Linette sposób. Polka wypracowała przewagę przełamania już w trzecim gemie i wyszła na prowadzenie 2:1.

Od tego momentu gra zaczęła się „odwracać”, a z każdym kolejnym punktem Białorusinka prezentowała się coraz pewniej. Aryna Sabalenka zdobyła pięć kolejnych gemów. Była bardzo skuteczna, a w grę Magdy Linette wkradły się błędy. Pierwszy set zakończył się po zaledwie 30 minutach. Polka przegrała 2:6.

Tokio 2020. Magda Linette odpada z turnieju singlowego!

Świetna passa Aryny Sabalenki nie została przerwana również na początku drugiego seta. Białorusinka była nastawiona bardzo ofensywnie, co szybko przełożyło się na wynik. W zaledwie kilka minut wyszła na prowadzenie 2:0.

Rywalka Polki wyprowadzała potężne uderzenia, rozprowadzając Magdę Linette po korcie. Wielką bronią Aryny Sabalenki był serwis. Białorusinka silnym wprowadzaniem piłki do gry zyskiwała ogromną przewagę. Obok potężnych zagrań z głębi kortu, oko mogła cieszyć gra kombinacyjna. Sabalenka starała się posyłać wyrzucające serwisy, a akcję kończyć po zejściu do siatki.

Polka zdobyła pierwszego gema po zaciętej grze na przewagi, broniąc czterech breakpointów. Magda Linette potrafiła kąśliwie odpowiedzieć na uderzenia rywalki, jednak takie zagrania nie pojawiały się regularnie. Aryna Sabalenka z upływem kolejnych minut powiększała swoją przewagę. Potężne i szybkie uderzenia doprowadziły Białorusinkę do zwycięstwa. Wygrała z Polką w dwóch setach 6:2, 6:1.

Tokio 2020. Dominacja Igi Świątek w meczu z Moną Barthel!