Nie było niespodzianki. Reprezentacja Włoch zameldowała się w ćwierćfinale mistrzostw świata

Nie było niespodzianki. Reprezentacja Włoch zameldowała się w ćwierćfinale mistrzostw świata

Włoscy siatkarze
Włoscy siatkarze Źródło:PAP/EPA / Igor Kupljenik
W drugim meczu 1/8 finału siatkarskich mistrzostw świata nie było niespodzianki. Zgodnie z przewidywaniami Włochy pokonały Kubę i tym samym awansowały do ćwierćfinału mundialu.

Siatkarskie właśnie wkroczyły w decydującą fazę. Co prawda jeszcze nie rozstrzyga się kwestia tego, która drużyna zdobędzie jaki medal, aczkolwiek już teraz wygrana lub przegrana w każdym poszczególnym starciu oznacza być albo nie być dla danej ekipy. Za nami są już dwa mecze 1/8 finału. W pierwszym Słowenia ograła Niemcy (3:1), w drugim zaś Włosi zmierzyli się Kubańczykami. Jeśli chodzi o wynik tego spotkania, niespodzianki nie uświadczyliśmy.

Mistrzostwa świata w siatkówce. Włochy pokonały Kubę

Co ciekawe mistrzom Europy zwycięstwo z Kubą wcale nie przyszło tak łatwo, jak niektórzy się spodziewali. Na przykład pierwszy set toczył się w rytmie „łeb w łeb” niemal do samego jego końca. Dopiero przy wyniku 18:18 Italia zanotowała serię czterech zabójczych akcji, dzięki czemu przeważyła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Kubańczycy odpowiedzieli drugim setem, w którym świetnie zaprezentował się Roberlandy Simon. W kluczowym momencie w boisko nie trafił Yuri Romano i zrobił się remis.

Drużyna z Ameryki Środkowej nie byli jednak w stanie podtrzymać dobrej passy, choć trzeci set rozstrzygnęła dopiero krótka gra na przewagi. Wygrali ją Włosi, którzy popali w spore tarapaty również na starcie czwartej partii. W niej od samego początku musieli nadrabiać straty (z 0:3), ale szybko to zrobili i sami wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali. Rozpędzeni wygrali ostatni set do 18, a cały mecz 3:1. W ćwierćfinale Italia zmierzy się ze zwycięzcą meczu Francja – Japonia.