TVP zakpiła z porażki sąsiada. „Coś Niemcom uciekło”

TVP zakpiła z porażki sąsiada. „Coś Niemcom uciekło”

Telewizja Polska
Telewizja PolskaŹródło:Shutterstock / OleksSH
Niemcy przegrały w Katarze z reprezentacją Japonii 1:2, co jest sensacją na miarę wcześniejszej porażki Argentyny z Arabią Saudyjską. Z okazji do wbicia szpili sąsiadom skrzętnie skorzystała TVP.

Trzeciego dnia mundialu 2022 w Katarze zmierzyły się ze sobą drużyny z grup E oraz F. Jako pierwsi z grupy E na boisko wyszli Niemcy i Japończycy. Przed pierwszym gwizdkiem faworytami tego spotkania byli oczywiście nasi zachodni sąsiedzi, którzy są wymieniani w gronie faworytów do końcowego triumfu. Mecz rozpoczął się po godz. 14:00 polskiego czasu i już od początku podopieczni Hansiego Flicka ruszyli z atakami na bramkę Shuichi Gondy.

Niemcy miały przewagę, ale zabrakło im goli

Przewaga Niemiec w pierwszej połowie została przypieczętowana dwoma bramkami. Drugi z goli padł jednak z pozycji spalonej. Japonia niezrażona grą klasowego rywala, na drugą połowę wyszła z wiarą w końcowy sukces. Najpierw kapitalnie bronił bramkarz Gonda, później wynik wyrównał Ritsu Doana, a na kilka minut przed końcem gola z ostrego kąta strzelił Takuma Asano. Niemcy mimo prób do samego końca, nie byli w stanie przełamać obrony rywali. Sensacyjnie oddali punkty już w pierwszym swoim meczu na mundialu w Katarze.

TVP Sport kpi z Niemców. „Coś im uciekło”

Choć reprezentacja naszych sąsiadów zaprezentowała się całkiem nieźle, nawiązując walkę z Japończykami i tworząc wiele groźnych akcji, TVP z jakiegoś powodu postanowiła wykpić jej niepowodzenie. Na profilu twitterowym TVP Sport pojawił się fragment charakterystycznego biegu Antonio Rudigera, który wielkimi susami starał się wrócić po piłkę, a jednocześnie przeszkodzić przeciwnikowi w jej odbiorze. "Coś Niemcom uciekło" – napisano na profilu polskiej telewizji.