Polska ograła USA na zakończenie fazy grupowej. Tak wygląda tabela grupy C

Polska ograła USA na zakończenie fazy grupowej. Tak wygląda tabela grupy C

Reprezentacja Polski w siatkówce
Reprezentacja Polski w siatkówce Źródło: WPROST.pl / Klaudia Zawistowska
Reprezentacja Polski w ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw świata mierzyła się z kadrą USA, którą ograła w czterech setach. Świetną postawę podopiecznych Nikoli Grbicia odzwierciedla tabela grupy C, w której dość nieoczekiwanie ostatnie miejsce zajęli Bułgarzy.

Reprezentacja Polski rozpoczęła siatkarskie mistrzostwa świata od pewnego triumfu z Bułgarią, którą ograła 3:0. Takim samym wynikiem zakończył się mecz Biało-Czerwonych z Meksykiem, dzięki czemu po dwóch spotkaniach podopieczni Nikoli Grbicia mieli na swoim koncie sześć punktów. Takim samym bilansem mogli pochwalić się Amerykanie, a bezpośrednie starcie obu drużyn wyłoniło zwycięzcę grupy.

Wprawdzie pierwszy set wtorkowego meczu padł łupem podopiecznym Johna Sperawa, ale w kolejnych górą byli Biało-Czerwoni. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Polaków, którzy tym samym wygrali rywalizację w grupie C.