Polskie siatkarki po meczu z USA pną się do góry. Tak wygląda tabela mistrzostw świata w siatkówce

Polskie siatkarki po meczu z USA pną się do góry. Tak wygląda tabela mistrzostw świata w siatkówce

Siatkarki reprezentacji Polski
Siatkarki reprezentacji Polski Źródło:PAP / Roman Zawistowski
Reprezentacja Polski w fazie grupowej mistrzostw świata w siatkówce kobiet ograła Stany Zjednoczone, dzięki czemu zdobyła cenne trzy punkty. Wygrana z mistrzynami olimpijskimi pomogła Biało-Czerwonym awansować w tabeli i daje nadzieje na to, że podopieczne Stefano Lavariniego zameldują się w ćwierćfinale turnieju.

Po pierwszej fazie grupowej siatkarskich mistrzostw świata Polki miały na swoim koncie 10 punktów za wygrane z Chorwacją, Tajlandią i Koreą Południową oraz dwa sety wygrane w starciu z Turcją. Przed kolejną odsłoną rywalizacji było wiadomo, że Biało-Czerwony muszą znacznie powiększyć swój dorobek, by liczyć się walce o ćwierćfinał.

Mistrzostwa świata w siatkówce. Polki pną się w górę

Podopieczne Stefano Lavariniego na inaugurację drugiej fazy grupowej zmierzyły się z Serbkami, czyli aktualnymi mistrzyniami świata. Polki wprawdzie w pierwszych dwóch setach podjęły walkę z mocnymi rywalkami, ale i tak musiały ostatecznie uznać ich wyższość, przygrywając 0:3. Taki rezultat oznaczał, że kluczowy w kontekście walki o kwalifikację do ćwierćfinału może okazać się kolejny mecz, tym razem z mistrzyniami olimpijskimi.

Nasze reprezentantki koncertowo rozegrały spotkanie ze Stanami Zjednoczonymi i zakończyły mecz wynikiem 3:0. To dało Biało-Czerwonym cenne trzy punkty, które pozwoliły awansować im w tabeli grupy F. Teraz Polki zajmują czwarte, premiowane awansem do ćwierćfinału, miejsce i w dwóch kolejnych spotkaniach będą miały za zadanie obronić tę lokatę. By tego dokonać, zespół prowadzony przez Stefano Lavariniego musi wygrać z Kanadyjkami i Niemkami.

Tabela MŚ w siatkówce

Miejsce Drużyna Liczba punktów Rozegrane mecze Wygrane Porażki Stosunek setów Stosunek punktów