Iga Świątek w trzeciej rundzie turnieju WTA w Toronto. Kiedy i o której godzinie gra Polka?

Iga Świątek w trzeciej rundzie turnieju WTA w Toronto. Kiedy i o której godzinie gra Polka?

Iga Świątek Źródło:Shutterstock / Mikolaj Barbanell
Iga Świątek w swoim pierwszym meczu turnieju WTA w Toronto pokonała Ajlę Tomljanović i bez większych problemów awansowała do kolejnej rundy. Podpowiadamy, kiedy i o której godzinie Polka zagra kolejne spotkanie.

Iga Świątek z racji rozstawienia zaczęła zmagania w turnieju WTA w Toronto od drugiej rundy. Polka trafiła na Ajlę Tomljanović, która w pierwszym secie starcia z Polką zdołała ugrać tylko jednego gema. W drugiej partii reprezentantka Australii wprawdzie dwukrotnie przełamała liderkę światowego rankingu, ale i tak przegrała 2:6. Spotkanie trwało nieco ponad godzinę i zakończyło się pewną wygraną Świątek w dwóch setach.

Iga Świątek zagra z Brazylijką

Kolejną rywalką pochodzącej z Raszyna zawodniczki będzie Beatriz Haddad Maia. Brazylijka w pierwszej rundzie pokonała Martinę Trevisan, a w kolejnej wyeliminowała rozstawioną z numerem 13. Leylah Fernandez. 26-latka rozgrywa bardzo dobry sezon, co udowodniła w czerwcu, wygrywając dwa turnieje na kortach trawiastych: w Nottingham i Birmingham.

O wysokiej dyspozycji Brazylijki świadczy także jej pozycja w światowym rankingu. Beatriz Haddad Maia zajmuje obecnie 24. miejsce, co jest jej życiowym osiągnięciem. Faworytką starcia w trzeciej rundzie będzie jednak i tak Świątek, która już w meczu z Tomljanović potwierdziła, że jest dobrze przygotowana do turnieju, górując nad rywalką w każdym elemencie gry.

Kiedy i o której godzinie gra Iga Świątek?

Mecz Igi Świątek z Beatriz Haddad Maią zaplanowano na czwartek 11 sierpnia. Polka i Brazylijka zagrają jako drugie na korcie centralnym po Simonie Halep i Jil Tehchmann co oznacza, że powinny rozpocząć mecz około godz. 20:30. Jeśli jednak mecz Rumunki i Szwajcarki będzie trwał trzy sety, Świątek prawdopodobnie wybiegnie na kort nieco później. Starcie będzie transmitowane na antenie Canal+ Sport.

Bardzo trudny quiz dla kibiców siatkówki. Tylko prawdziwy znawca uzyska 100 proc.