Dziś mecz Polska – Bułgaria na mistrzostwach świata w siatkówce. O której i gdzie transmisja na żywo w TV i online?

Dziś mecz Polska – Bułgaria na mistrzostwach świata w siatkówce. O której i gdzie transmisja na żywo w TV i online?

Reprezentacja Polski
Reprezentacja Polski Źródło:WPROST.pl / Klaudia Zawistowska
Dziś mecz Polska – Bułgaria, czyli pierwsze starcie obrońców tytułu na tegorocznych mistrzostwach świata. Podopieczni Nikoli Grbicia są faworytami tego spotkania i każde inne rozstrzygnięcie niż pewna wygrana w trzech setach będzie dużą niespodzianką. Gdzie i o której transmisja na żywo online z meczu Biało-Czerwonych?

Reprezentacja Polski, która sięgała po mistrzostwo świata w 2014 i 2018 roku, rozpoczyna walkę o obronę tytułu. Biało-Czerwoni w pierwszym dniu rozgrywanego w Polsce i na Słowenii czempionatu zmierzą się z Bułgarią, którą bez większych problemów ograli w tegorocznej Lidze Narodów. Podopieczni Nikoli Grbicia zamknęli tamto spotkanie w trzech setach i będą faworytami także dzisiejszego starcia.

Polska faworytem meczu z Bułgarią

Reprezentacja Bułgarii jest cieniem drużyny, która jeszcze kilkanaście lat temu należała do ścisłej światowej czołówki. Przypomnijmy, dzisiejsi rywale Polaków w 2006 roku sięgnęli po brązowy medal mistrzostw świata, a trzy lata później przywieźli krążek tego samego koloru z mistrzostw Europy.

Wprawdzie jeszcze w 2013 i 2015 roku Bułgarzy docierali do półfinałów mistrzostw Starego Kontynentu, ale w ostatnim czasie mają problem z nawiązaniem do tamtych sukcesów. I o ile starcia Bułgarów z Polakami przez długi czas były wyrównane i dostarczały wielu emocji, o tyle w piątkowy wieczór każdy inny scenariusz niż pewne zwycięstwo gospodarzy turnieju będzie można uznać za niespodziankę.

Polska – Bułgaria. Transmisja na żywo w TV i online

Mecz Polski z Bułgarią w ramach zostanie rozegrany w piątek 26 sierpnia w Katowicach. Początek spotkania zaplanowano na godz. 20:30, a transmisja na żywo ze starcia będzie dostępna na antenach TVP 1, TVP Sport i Polsatu Sport oraz w serwisach tvpsport.pl i Polsat Box Go.